HP Yazıcılar/Tarayıcılar – Windows güncelleştirildikten sonra tarama yapamıyorsam ne yapmalıyım?

Windows’u güncelleştirdikten sonra ya da Windows 10’a yükseltme yaptıktan sonra tarama yapamıyorsanız, yazıcı yazılımını kaldırın ve ardından en son sürücüyü yeniden yükleyin.
 1. Bağlıysa, USB kablosunu yazıcıdan çıkarın.
  NOT: Yazıcınızı kablosuz ağdan çıkarmayın.
 2. Windows’ta Denetim Masası‘nı arayıp açın.
 3. Yüklü programların listesini açmak için Programlar veya Programlar ve Özellikler altındaki Program Kaldır seçeneğine tıklayın.
 4. Kaldırma onay penceresini açmak için yazıcı adına tıklayın ve ardından yazılımı kaldırmak için Evet seçeneğine tıklayın.
 5. Yazıcının açık olduğundan, kartuşların takılı olduğundan ve ana giriş tepsisine düz kağıt yerleştirilmiş olduğundan emin olun.
 6. HP Müşteri Desteği – Yazılım ve Sürücü Yüklemeleri sayfasına gidin, yazıcı modelinizi yazın ve ardından Sürücü-Ürün Yükleme Yazılımı altından tam özellikli sürücünün yanındaki İndir seçeneğine tıklayın.
  Tam özellikli sürücünün yanındaki İndir bağlantısına tıklayın
 7. Sürücüyü veya uygulamayı indirmek ve yüklemek için indirme sayfasındaki yönergeleri izleyin. Yükleme sırasında Tam Özellikli yazılım seçeneğini seçtiğinizden emin olun ve ardından yazıcı bağlantısını kurmak için aşağıdaki adımları izleyin.

Bir cevap yazın